Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

  Masažuotojas
Linas BagdonasMasažuotojas Linas Bagdonas

  

 

 

 

 

 

 

 

Susisiekite su mumis 

Fields marked with * are required.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Neramių kojų sindromas. Masažas

Paskelbta 12.07.2014

Straipsnio autorius masažuotojas Linas Bagdonas

 

Neramių kojų sindromas – tai lėtinė jutiminė motorinė liga, pasireiškianti intensyviu, nenugalimu noru judinti kojas ir nemaloniais ar skausmingais pojūčiais jose ramybės metu. Žmonėms, kuriems pasireiškia šis neurologinis jutimų ir judėjimo sutrikimas, nemaloniai duria, degina, peršti ar maudžia kojų raumenis. Simptomai dažniausiai pasireiškia tuomet, kai protiškai ir fiziškai pavargęs žmogus atsisėda ar atsigula nakčiai. Tuomet kyla nenumaldomas noras judinti kojas, nes tik tuomet simptomai atlėgsta.

Dažnai pasikartojantis neramių kojų sindromas sukelia nemigą, o net ir miegant kojos nevalingai mėšlungiškai trūkčioja. Nors pagrindiniai šios ligos simptomai – kojų sunkumas, niežėjimas, tirpimas, stingimas – atrodo visiškai nekalti, neramių kojų sindromas gali tapti nuolatinio mieguistumo dieną, nuovargio ir net depresijos priežastimi.

Jei žinoma, kokia liga sukėlė neramių kojų sindromą, visų pirma gydoma pirminė priežastis: anemija, cukrinis diabetas, nervų pažeidimai. Jei ligą sukėlusios priežasties nustatyti nepavyksta, rekomenduojama vartoti magnio, geležies, folio rūgšties papildus ir reguliariai atlikti gydomuosius kojų ar viso kūno masažus. Masažų ciklas gali sušvelninti ligonio būklę ar net visiškai pašalinti šią nepavojingą, tačiau daug nemalonių pojūčių sukeliančią ligą.