Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

  Masažuotojas
Linas BagdonasMasažuotojas Linas Bagdonas

  

 

 

 

 

 

 

 

Susisiekite su mumis 

Fields marked with * are required.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Osteoporozė. Masažas

Paskelbta 20.06.2014

Sraipsnio autorius masažuotojas Linas Bagdonas 

 

Osteoporozė – tai kaulų retėjimo liga, kuriai būdingas kaulų tankio sumažėjimas. Dėl šios ligos didėja kaulų trapumas ir atsiranda didesnė lūžių rizika. Kaip yra žinoma, osteporoze dažniau serga vyresnio amžiaus moterys. Pagrindiniai šios ligos simptomai yra juosmens skausmas, mėšlungis, raumenų silpnumas, ūgio mažejimas, naktinis prakaitavimas, stuburo iškrypimas bei apatinės krūtinės dalies skausmas. Osteoporozė gali būti pirminė, t.y. senatvinė, arba antrinė – atsirandanti dėl per aktyvios skydliaukės veiklos ir kitų užslėptų ligų. Kaip prevencinė priemonė išvengti osteoporozės ir jai gydyti bei pristabdyti rekomenduojamas gydomasis masažas.

 

Mūsų turimais duomenimis, pagrindiniai šios klastingos ligos veiksniai: vyresnis amžius, paveldimumas, moteriška lytis (laikotarpis po menopauzės), smulkus kūno sudėjimas, nejudrumas, kalcio ir vitamino D trūkumas, rūkymas, alkoholio bei kai kurių vaistų vartojimas.

 

Pasireiškus pirminiams osteoporozės simptomams, mankšta ir judėjimas yra ypač svarbūs. Rekomenduojama taikyti masažo terapiją, kadangi patartina vengti didelių sporto krūvių ir staigių judesių. Masažas gali sustiprinti Jūsų raumenis, o tai padės nuo lūžių apsaugoti stuburą.