Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

  Masažuotojas
Linas BagdonasMasažuotojas Linas Bagdonas

  

 

 

 

 

 

 

 

Susisiekite su mumis 

Fields marked with * are required.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ūmus minkštųjų audinių pažeidimas. Masažas

Paskelbta 12.07.2014

Straipsnio autorius masažuotojas Linas Bagdonas 

 

Ūmus minkštųjų audinių pažeidimas. Dažniausiai minkštųjų audinių skausmu skundžiasi darbingi jauno ir vidutinio amžiaus asmenys. Būdami fiziškai aktyvūs ir netaisyklingai judėdami suaugusieji dažniausiai pažeidžia kulkšnies, kelių, riešo sąnarius bei nugaros ir galūnių raumenis. Atsiradusi minkštųjų audinių pažeidimo reakcija sukelia tinimą ir skausmą, kurie riboja kūno judesių amplitudę.

Kruopšti paciento apžiūra padeda nustatyti tikslią diagnozę ir paskirti atitinkamą gydymą. Pažeidimas, sukeltas staigaus sukamojo judesio ar tiesioginio smūgio, gali būti įvairus – nuo lengvo patempimo, kuriam būdingas nestiprus skausmas ir patinimas iki sunkaus patempimo laipsnio. Dažniausiai pažeidžiamos vietos yra nugaros ir pakinklio raumenys, tačiau gali būti pažeisti ir raumenys apie peties sąnarį, alkūnę, žąstą, dilbį, šlaunį bei kelio sąnarį.

Esant nedideliam minkštųjų audinių pažeidimo laipsniui ar sveikstant po didelės traumos, atstatyti pažeistų raumenų funkcijas gali padėti gydomasis masažas. Esant lengvai pažeidimo formai, masažą galima taikyti jau tą pačią dieną, o stipresnio patempimo atveju – rekomenduojama taikyti kaip reabilitacinę priemonę po tam tikro laiko. Klinikoje atliekamo masažo tikslas – skausmo ir patinimo mažinimas, sąnaryje susikaupusių skysčių ir kraujosrūvų mažinimas, kraujo ir limfos apytakos gerinimas, sąnarinės kapsulės ir raiščių stiprinimas, audinių regeneracijos procesų gerinimas ir pažeistos sąnario funkcijos atstatymas.